Srpen 2010

Vánoce v Nizozemí

13. srpna 2010 v 15:32 | Naiad |  Vánoce ve světě
 V Nizozemí není nejdůležitějším dnem 24. prosinec, ale 5. Ikdyž všechno to začíná už v polovině listopadu. 

 Do Nizozemska totiž ze Španělska přijíždí Sinterklaas - neboli svatý Mikuláš. A nepřijíždí sám, spolu s ním přijíždějí i jeho pomocníci, černí Petrové. Lidé na ně čekají na pobřeží u malého města Pier. Na svém bílém koni pak projíždí celou zemí. Pak se vznáší nad střechami (nejsem si jistá, ale nejspíš i s koněm) a sype dárky komínem dolů do domů. 

Sinterklaas

File:Sinterklaas 2007.jpg


Černý Petr:

File:Pieterbaas.png

Už jen 132 dní :)

13. srpna 2010 v 14:41 | Naiad |  Ostatní
 Nejdřív bych se chtěla omluvit za menší výpadek. Byla jsem celkem dost nemocná a u počítače jsem opravdu moc dlouho nevydržela. I teď tady ležím s notebookem v posteli. Popravdě už se začínám docela nudit. Všichni chodí ven a já si tu marodím. 

 Ale tohle na tento blog nepatří. Včera jsem se dívala na Step by Step. Jeden z dílů se konal o Vánocích. Úplně to do mne vneslo vánoční náladu :) . 

Jinak právě připravuji článek o Vánocích v Nizozemí. Protože tam jedny Vánoce prožila i moje teta, tak to pro mě nebude zas takový problém :)

 A jak jste si už asi všimli v názvu článku, do Vánoc zbývá pouze 132 dní :) Asi začnu stříhat metr :D

Last Christmas

2. srpna 2010 v 10:30 | Naiad |  Koledy
 Písničku Last Christmas od Wham! naprosto zbožňuju. Vždycky, když jí na MTV začnou hrát, tak je mi jasné, že Vánoce jsou už hodně blízko. 
 Jinak se tato písnička dočkala mnoha cover verzí, ale v originále mi přijde prostě nejlepší. Je sice stará 26 let, ale pořád je dokonalá. 

 Slyšíte tam ty rolničky? :)


Úvod

1. srpna 2010 v 14:23 | Naiad |  Ostatní
Ahoj:)
 Možná Vám přijde zvláštní, začínat v létě blog o Vánocích. Ale právě proto ho zakládám. Vánoce v sobě mají zvláštní kouzelnou atmosféru, kterou bych Vám pomocí článku, fotek a dalších příspěvků chtěla každý den alespoň trošku přiblížit. 
 Já sama jsem docela vánoční fanatička. Každý týden si pouštím alespoň jeden film, který se nějak točí kolem tohoto úžasného svátku. Už teď v létě se zas těším, jak bude v obchodech krásná výzdoba, bude se péct cukroví.. Opravdu se na to moc těším :) 
 Pokud se někdo v těchto větách poznal, tak je můj blog určen právě jemu. Ale rozhodně i všem ostatním :) 

Doufám, že se Vám můj blog bude líbit :)

S pozdarvem Naiad